KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Kopparstick 17408488
nr 1740 8488
Lech Rzewuski
(1941-2004), Sverige
Kopparstick, 2 st, Signerade, daterade, handkolorerade, "Segerns bröd", "Damen med spegeln", yttermått inklusive ram: 35x43,38x336 cm
Lech Rzewuski, svensk-polsk målare född i Polen 1941, död i Saltsjöbaden 2004.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 17 november 2025
kl 19:23:48
15/11 13:33:41
200 kr
16/11 01:32:38
Lech Rzewuski
Läs mer om Lech Rzewuski