KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Kopparstick 17408488

nr 1740 8488

Lech Rzewuski

(1941-2004), Sverige

Kopparstick, 2 st, Signerade, daterade, handkolorerade, "Segerns bröd", "Damen med spegeln", yttermått inklusive ram: 35x43,38x336 cm

Lech Rzewuski, svensk-polsk målare född i Polen 1941, död i Saltsjöbaden 2004.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 17 november 2025
kl 19:23:48

15/11 13:33:41 1      200 kr
16/11 01:32:38 2      Vinnande bud

Lech Rzewuski

Läs mer om Lech Rzewuski